Iskolánkban a sakkszakkört Herczeg Oszkár híres váci sakkozó kezdte el az 1990-es évek végén. Kezdetben kb. 10 fővel indult, mára már 35-40 lelkes résztvevője van. Az óra első felében elméletet tanulunk, játszmákat elemzünk, a második részben viszont mindig játszunk. Bárki eljöhet a szerda délután 15-16:30-ig tartó szakkörre, akinek kedve van sakkozni. Van óvódás résztvevője, de más általános iskolás is jár.

Évente megrendezzük az Árpád-napi sakkversenyt, ez városi szintű, és legalább 3-4 alkalommal tartunk helyi, iskolai szintű versenyt, egy-egy jeles naphoz kötve (Mikulás, húsvét).

Részt veszünk Vác város általános iskolái által rendezett sakkversenyeken, valamint a Pest Megyei Sakkszövetség által kiírt fordulókon. Évek óta helyt állnak tanulóink a diákolimpiai versenyeken, egyéni és csapat összeállításban is. Nemegyszer jutott csapatunk az országos döntőbe.

Ezen a szakkörön főként alsó tagozatos gyerekek járnak, a nagyobbak már a Váci Sakk Club edzéseit látogatják, és már a felnőtt versenyeken is részt vesznek. Néhány volt Árpádos tanulónk a NB II-es csapat tagja.

Néhány eredmény az elmúlt évek sikereiből:

Diákolimpia, egyéni versenyek, megyei fordulók:

2000/2001:

Dér Ervin VII.
Dér Ágoston II.

2001/2002:

Trajber Dániel III.
Dér Ágoston VI.

2002/2003:

Dér Ágoston VI.

2003/2004:

Dér Ágoston VIII:

2004/2005:

Dér Ágoston: III.

Diákolimpia, csapatversenyek, megyei fordulók:

1998/1999: alsós fiúcsapat megyei III. hely (Trajber Dániel, Dér Ervin, Bliznik Rita)
1999/2000: alsós fiúcsapat: megyei I. hely, országos XIII. (Trajber Dániel, Dér Ervin, Dér Ágoston)
2000/2001: alsós fiúcsapat: megyei I. hely, országos IV. (Trajber Dániel, Dér Ervin, Dér Ágoston)
2001/2002: felős fiúcsapat: megyei III. hely (Trajber Dániel, Dér Ervin, Dér Ágoston, Guzsik István)
2002/2003: felős fiúcsapat: megyei I. hely, országos XIX. hely (Trajber Dániel, Dér Ervin, Dér                      Ágoston, Bliznik Rita)
2003/2004: felsős fiúcsapat: megyei IV. hely (Trajber Dániel, Dér Ervin, Dér Ágoston, Falta Bonifác)
2004/2005: felős fiúcsapat: megyei II. hely (Trajber Dániel, Dér Ervin, Dér Ágoston, Nagy Göde Gergő)
2008/2009: felős fiúcsapat: megyei I. hely, országos XXII. ( Galgóczi Bálint, Tóth Károly,     Rácz Tibor, Dékány Örs, Szabó Gergő)

2009/2010:
Alsós fiúcsapat: IV. hely (Burkódi Gergely, Miklósi Domonkos, Bóza Benjámin)
Felsős fiúcsapat: IV. hely (Galgóczi Bálint, Tóth Károly, Rácz Tibor, Dékány Örs, Szabó Gergő)

2010/2011.
Flsós fiúcsapat: V. hely (Miklósi Domonkos, Ősi Péter, Babinka Attila)
Felsős fiúcsapat: II. hely ( Rácz Tibor, Dékány Örs, Burkódi Gergely, Tóth Károly)

Továbbra is sok szeretettel várok mindenkit, akinek van kedve sakkozni!

Dérné Laczhegyi Zsuzsanna